آخرین وضعیت اتصال دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند


معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر از مرحله اتصال گذر کرده‌ایم و موضوع اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می‌کنیم.


به گزارش ایسنا، جواد موحد – معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات – در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده‌های ملی درباره سیر راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، اظهار کرد: بر اساس بند و تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شد این پنجره شکل گیرد که از اردیبهشت ماه رسما اتصال دستگاه‌ها شروع شد.  


وی افزود: در حال حاضر از مرحله اتصال گذر کرده‌ایم و موضوع اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می‌کنیم.  


موحد در ادامه سخنانش به تعداد دستگاه‌های متصل شده پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۰، ۱۰ دستگاه، در سال ۱۴۰۱، ۱۲۹ و در آذرماه سال جاری ۱۳۷ دستگاه متصل شده‌اند. همچنین ۲۹ میلیون کاربر در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند داریم که احراز هویت و ثبت نام کرده‌اند.  


معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات همچنین در ادامه به سامانه‌های پر مخاطب ملی استانی هم مانند درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش، پنجره واحد وزارت راه و شهر سازی کشور و سایر موارد هم اشاره کرد.  


وی همچنین درباره چالش‌های این حوزه هم تشریح کرد: در این زمینه چالش‌ها و مشکلاتی را در راه‌اندازی مانند بحث های زیرساختی داشتیم، اما خوشبختانه در تیرماه نزدیک ۱۸ میلیون مراجعه داشتیم که برای اولین بار موفق شدیم خدمات را به مردم ارائه دهیم.  

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز


دیدگاهتان را بنویسید