آمریکا بیش از همیشه محتاج بازگشت به برجام است
توافق خوب در کوتاه مدت در دسترس است


تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه گفت: اگر طرف آمریکایی و سه کشور اروپایی…


 • نقش فعال بخش خصوصی در بزرگترین سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران/تحریم‌ها خنثی می‌شود

  تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون آمریکا بیش از هر شرایطی محتاج برگشت به برجام است و منافع خود را براساس این اصل تعریف کرده که با حفظ ساختار و هندسه تحریم‌ها، تحریم‌ها را برگرداند و می خواهد همچنان ایران را در فشار نگه دارد.


  به گزارش حوزه احزاب ایرنا اسدالله بادامچیان با تقدیر از حضور با شکوه مردم در جشن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علیرغم شرایط کرونایی اظهار داشت: امروز گفتمان انقلاب اسلامی علیرغم تمام دشمنی‌ها در منطقه و جهان، نفوذ کرده و پیشرفت‌های علمی، صنعتی، تکنولوژیکی در حوزه‌های هسته‌ای، انرژی، نانو، موشکی، پزشکی و… شیطان و شیاطین را متزلزل و عصبانی کرده است و آنها مایوس از براندازی نظام اسلامی ایران، در جنگ روانی و سایبری و تحریک های اقتصادی فعال شده‌اند.


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: گام دوم انقلاب اسلامی، جهاد تبیین در برابر تهاجم ترکیبی دشمن است و حزب موتلفه اسلامی با تکیه بر خدا محوری، تحول تکاملی حزبی خود را متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی آغاز کرده است و می‌داند که حدود جنگ امروز، دامنه شناختی، ادراکی و سایبری دارد.


  بادامچیان تاکید کرد: امروز باید در برابر جریان تحریف با جهاد تبیین و با ادبیات روز انقلاب و تاکتیک‌های نوین رسانه‌ای و روشنگری وظیفه زدودن ابهام، دروغ و تهمت در تقابل با نفاق، کفر و انحراف را دنبال کرد و این حرکت تبیین است که خنثی کننده توطئه دشمن خواهد بود.


  وی تصریح کرد: مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین در دو وجه ضرورت می‌یابد؛ یکی براساس معنای خاص جهاد یعنی تقابل و مبارزه با دشمن و دیگری برحسب معنای عام آن، یعنی جهاد برای تبیین حقیقت برای ذات حقیقت که مصداق آن همان انسان کامل حضرت مهدی (عج) است، و البته که این دو وجه با یکدیگر تعارض و تضاد ندارند؛ بلکه دو روی یک حقیقت هستند.


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درخصوص توجه به یارانه پنهان در لوایح بودجه گفت: اگر یارانه پنهان ساماندهی می‌شد، ثروتمندانی که نیازی به یارانه ندارند، هزینه‌های مصرف خود را می‌پرداختند و یارانه‌ای که گفته می‌شود به ثروتمندان ۱۱ برابر اقشار عادی جامعه پرداخت می‌شود صرف رفاه کم درآمدها می‌شد.


  بادامچیان افزود: باید با عبور از اشتباهات گذشته نظام انرژی کشور را اصلاح کرد و بایستی دولت و مجلس با هوشمندی و آینده‌نگری به فکر علاج اقتصاد کشور باشند.


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره روند مذاکرات وین گفت: دولت فعلی مذاکرات وین را به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم مرتبط نکرده است.  


  بادامچیان تصریح کرد: در مذاکرات اصلی داریم که مذاکره برای نتیجه است و نتیجه باید ثمربخش باشد و قائل “به هر توافقی بهتر از عدم توافق است” نیستیم. بنابراین مذاکرات وین باید در چارچوب سیاست‌های ترسیمی نظام اسلامی ایران و رهنمودهای امام خامنه‌ای و مصالح ملت و کشور ایران باشد.


  وی ادامه داد: دولت آمریکا به عنوان ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ و طرفی که از برجام خارج شده، مسئول است. جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین، به خوبی با ترسیم خطوط قرمز و اصرار بر روی آنها طرف غربی را در منگنه قرار داده است و اکنون توپ در زمین واشنگتن و تروئیکای اروپایی است.  


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: سه شرط ایران برای مذاکرات این است که ایالات متحده باید اول مسئولیت نادیده گرفتن مجدد توافق را قبول نماید و خسارات ناشی از آن را بپذیرد، دوم اینکه به طور قابل قبول و با راستی آزمایی، همه تحریم‌های اعمال شده از سال ۲۰۱۸ را به یکباره لغو کند و سوم اینکه تضمین کند که دولت دیگری در آمریکا به تعهدات خود پشت نخواهد کرد.  


  بادامچیان افزود: اکنون آمریکا بیش از هر شرایطی محتاج برگشت به برجام است و منافع خود را براساس این اصل تعریف کرده که با حفظ ساختار و هندسه تحریم‌ها، تحریم‌ها را برگرداند و می خواهد همچنان ایران را در فشار نگه دارد.


  وی با تاکید بر اینکه معادلات دنیا، در حال تغییر است اظهار کرد: تأمین منافع ملت‌ها، منوط به درک جدید این معادلات و تعامل راهبردی با قدرت‌های نوظهور است و امروز سیاست خارجی که متوازن باشد موفق است.


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین گفت: آنها که به دنبال کارشکنی در روابط ایران با چین و روسیه هستند، ایران منفعل در برابر غرب می‌خواهند. ایرانی که دنباله رو تمدن غربی باشد.


  بادامچیان اضافه کرد: ما معتقدیم سیاست خارجی باید متوازن و نتیجه‌گرا باشد و امیدها به داخل کشور باشد نه واشنگتن، نیویورک یا وین و با این سیاست است که تحریم‌ها بی‌اثر خواهد شد. ‌


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو در واکنش به انتشار ویدئوهای خشونت آمیز روزهای اخیر با اشاره به اینکه بهره برداری عناصر بیگانه گرا و بیگانگان از ناهمواریهای اجتماعی یک جریان سازی و توطئه علیه نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در داخل بعضی عناصر غربگرا به جای چاره‌اندیشی به آن دامن می‌زنند.


  بادامچیان ادامه داد: در اسلام جایگاه زن عزیز و رفیع است و ما باید این را برای جامعه در فضای غبارآلود تهمت‌ها، توهین‌ها، دروغ‌ها و توطئه‌ها تبیین کنیم که ضدانقلاب و نامحرمان انقلاب این را بهانه برای حمله به فرهنگ عمومی و فرهنگ اسلامی، فقه و فقاهت قرار داده‌اند که باید با بررسی و آسیب شناسی در رفع آن اقدام شود و انشاالله خواهد شد.


  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی میلاد مسعود مولی الموحدین، امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام را به همه شیعیان، دوستداران و علاقمندان آن حضرت و همه عدالت خواهان و آزادگان جهان تبریک گفت و روز مرد و پدر را گرامیداشت. • دیدگاهتان را بنویسید