اجرای ۲۰۰ برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی در نهاوند


ایسنا/همدان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند با بیان اینکه به منظور گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی ۲۰۰ عنوان برنامه مختلف در نهاوند برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های مختلفی چون کلنگ‌زنی یک باب کتابخانه و رونمایی از چند جلد کتاب در حوزه انقلاب اسلامی، رمان و ادبیات اجرا می‌شود.


میلاد امینیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از هفته کتاب سال گذشته تاکنون بیش از برنامه فرهنگی در سطح کتابخانه‌های عمومی شهرستان برگزار شد که رونمایی از تمبر گونه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ذیل کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان، تولید محتواهای خلاقانه از جمله پادپخش آوای پایداری، بزرگترین رونمایی کتاب در غرب کشور با رونمایی از ۱۱ عنوان کتاب به صورت همزمان از جمله این برنامه‌ها بود.


وی تصریح کرد: مسابقات کتابخوانی از جمله مسابقه کتابخوانی «عمود ۱۴۰۰» و «طوفان الاقصی»، برنامه‌های مختلف معرفی کتاب‌های مفید، نشست‌های کتابخوان، برگزاری متفاوت و خلاقانه جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی در تمامی بخش‌ها از جمله برنامه‌هایی بوده که طی این مدت در شهرستان اجرا شده است.


امینیان رشد ۱۲۵ درصدی اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان، تجلیل از خانواده معظم شهدا به عنوان یک رکن در اجرا مراسم‌های کتابخوانی، نمایشگاه‌های کتاب و ویژه برنامه‌های مناسبتی را از دیگر برنامه‌های اجرا شده در شهرستان عنوان کرد.


وی ضمن گرامیداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با شعار «آینده خواندنی است» و تجلیل از مقام کتابداران فعال شهرستان، ادامه داد: برای هفته کتاب امسال بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی پیش‌بینی شده است.


رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نهاوند به مهمترین برنامه‌های در دست اجرا اشاره کرد و افزود: کلنگ‌زنی کتابخانه جدید نهاوند با پیگیری نماینده، فرماندار نهاوند و حمایت بانک پاسارگاد، نشست بصیرتی حکمرانی، برپایی نمایشگاه‌های موضوعی کتاب در کتابخانه‌ها و خوشنویسی در کنار برنامه‌های دیدار کتابداران با امام جمعه شهرستان و غبارروبی گلزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان‌های انقلابی ایشان از جمله این برنامه‌هاست.


امینیان یادآور شد: از دیگر برنامه‌های قابل اجرا طرح “ایل من با من بخوان” است که با حضور عشایر و در داخل چادرها انجام می‌شود و بر اساس آن یک بسته فرهنگی شامل نقل داستان، اجرای احکام و برگزاری مسابقات فرهنگی برای عشایر اجرا خواهد شد.


وی برگزاری مسابقه کتابخوانی را از دیگر عناوین برنامه‌های هفته کتاب دانست و گفت: طی این هفته مسابقه کتابخوانی از کتاب بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با رژیم اشغالگر قدس و همچنین عملیات طوفان‌الاقصی در فضای مجازی اجرا می‌شود که اطلاع‌رسانی آن انجام شده است. 


رئیس اداره کتابخانه‌های نهاوند اجرای سنت اهدای کتاب را از جمله برنامه‌های این هفته عنوان و تأکید کرد: بر اساس این طرح امسال کتاب‌های آموزشی مرتبط با کنکور که توسط افراد به کتابخانه‌های شهرستان اهدا می‌شود جمع‌آوری و به نام همان شخص نگهداری می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز


دیدگاهتان را بنویسید