اصلاح و بازنگری در حذف ردیف بهیاری


ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ابراز تاسف از حذف ردیف بهیار که باعث کاهش فشار و سختی کار پرستاران شده بود، خواستار اصلاح و بازنگری آن شد.


به گزارش ایسنا، دکتر فرهاد غلامی امروز در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در سالن آیت‌الله کوهستانی برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های پرستاران در ایام کرونا و ایثارهایی که در آن شرایط سخت انجام شد، اظهار کرد: پرستاران به عنوان مجاهدان بی نام و نشان عرصه درمانی هستند و جایگاه بسیار ارزشمندی دارند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: این حرفه، شغلی است که باید همراه با عشق و ایمان باشد و اگرنه کار بسیار سخت می‌شود.


وی با بیان اینکه کمبود پرستار در همه استان‌های کشور مطرح است و شاخص‌های تخت‌های بیمارستانی نشان از صحت این موضوع به ویژه در مورد پرستاران مرد دارد، تصریح کرد: دولت نگاه ویژه‌ای به جذب و تربیت پرستاران دارد تا این معضل مرتفع شود.


این مسئول ادامه داد: در حالی که ارزیابی از خدمات پرستاری در سال ۱۳۹۱ حاکی از رضایت ۸۵ درصدی بود، اکنون این میزان به حدود ۶۰ درصد رسیده است؛ چرا که حذف این ردیف‌ها موجب فشار به پرستاران و در نهایت کاهش خدمات به بیمار می‌شود؛ البته در حوزه ارتباط با بیمار نیز باید بیشتر کار کنیم.


اصلاح و بازنگری در حذف ردیف بهیاری


وی گفت: نسبت درآمد بیمارستان‌ها به هزینه‌شان زیر ۵۰ است و اگر بر اساس سیاستگذاری تدوین شده پیش بروند به سوددهی می‌رسند و می‌توانند به توانایی لازم در افزایش پرداخت حق‌الزحمه ها و کارانه‌های کادر درمانی و پرستاران برسند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: کارانه از محل درآمدهای بیمارستانی تامین می‌شود و لذا با افزایش این درآمد و ثبت دقیق فعالیت از سوی پرستاران منتج به افزایش دریافتی آنها خواهد شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال


دیدگاهتان را بنویسید