افتتاح نمایشگاه توانمندی صنایع دستی معلولین سبزوار


ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: نمایشگاه توانمندی صنایع‌دستی و محصولات بومی محلی افراد دارای معلولیت در سبزوار افتتاح شد.


مرضیه کیانی در گفت‌وگو با ایسنا از افتتاح نمایشگاه توانمندی صنایع‌دستی و محصولات بومی محلی افراد دارای معلولیت در سبزوار خبر داد و افزود: نمایشگاه توانمندی صنایع‌دستی و محصولات بومی محلی افراد دارای معلولیت به مناسبت روز جهانی معلولین صبح امروز مورخه ۱۱ آذرماه در مجتمع رویش سبزوار افتتاح شد.


وی اظهار کرد: در این نمایشگاه محصولات بومی محلی و صنایع‌دستی افراد دارای معلولیت از قبیل صنایع چوبی، بافندگی، نقاشی، تابلو فرش، گلیم‌بافی، عروسک‌بافی، ترشیجات و سرویس‌های آشپزخانه محصولات خوداشتغالی، ساخت چاقو و هاون توسط نابینایان، زیورآلات، کار با چوب، پرورش سوسک و پرورش گل در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.


رئیس اداره بهزیستی سبزوار با اشاره به مشارکت برخی مراکز روزانه و شبانه‌روزی توانبخشی در این نمایشگاه افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه توانمندی افراد دارای معلولیت، آشنایی با توانمندی‌های گروه‌های مختلف دارای معلولیت اعم از نارسایی هوشی، جسمی، حرکتی، ناشنوایی، نابینایی، اعصاب و روان و سالمندان، ایجاد فرصت برابر و مشارکت اجتماعی بیشتر و پذیرش این افراد، تغییر نگرش عموم به توانایی‌ها و دید مثبت و ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس برای کسب استقلال فردی، اجتماعی و اقتصادی به افراد دارای معلولیت است.


کیانی افزود: افراد دارای معلولیت همراهی و درک می‌خواهند آن‌ها ترحم نمی‌خواهند و اکنون دیدگاه حمایتی جای خود را به دیدگاه توانمندسازی داده است.


وی تأکید کرد: معلولان باید از خانه‌ها بیرون بیایند و برابر با سایرین از امکانات برخوردار شوند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمبازسازی پوست
بیشتر بخوانیمآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن


دیدگاهتان را بنویسید