برخورد قاطع پلیس با آلودگی صوتی و تغییر وضعیت خودروها در سطح


ایسنا/اردبیل رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل از برخورد قاطع و قانونی پلیس با رانندگانی که خودروی آنها تولید صدای ناهنجار دارند خبر داد.


به گزارش ایسنا، سرهنگ سید حجت فتاحی ۲۰ تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس با رانندگان متخلفی که اقدام به برهم زدن نظم و انضباط ترافیک و سلب آسایش عمومی شهروندان می کنند به طور جدی و بدون اغماض برخورد قانونی خواهد کرد. از اول سال جاری تا کنون با ۹۳دستگاه از خودروهایی که صدای ناهنجار و تغییر وضعیت داشتند برابر مقررات برخورد و روانه پارکینگ شده اند.


رییس پلیس راهنمایی​ و رانندگی استان اردبیل بیان کرد: تولید صدای ناهنجار از سامانه های صوتی یا اگزوز وسیله نقلیه تخلف بوده که علاوه بر اعمال قانون، خودرو برابر دستور مقام محترم قضایی به پارکینگ انتقال داده خواهد شد.


فتاحی خاطر نشان کرد: ترخیص خودرو منوط به بازگشت خودرو به حالت استاندارد بوده و راننده می بایست تغییرات لحاظ شده از هر حیث، اعم از نصب سامانه های صوتی و اگزوزهای غیر متعارف یا هر عاملی که باعث تولید صدای ناهنجار شود، تغییر در ارتفاع خودرو(شوتی)، نصب شیشه دودی و … را رفع کرده و خودرو پس از بازدید کارشناسان پلیس راهور ترخیص خواهد شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز


دیدگاهتان را بنویسید