برپایی نمایشگاه کتاب خراسان شمالی با ۵۰۰۰ عنوان کتاب


ایسنا/خراسان شمالی نمایشگاه کتاب خراسان شمالی در بجنورد با حضور ۲۵ ناشر و کتابفروش و پنج هزار عنوان کتاب برپا شد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در مراسم شعر غزه که در نخستین روز هفته کتاب در بجنورد برگزار شد، گفت: این نمایشگاه تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد و از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱  پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.


تقی صادقی در ادامه این محفل هنری که با هدف گرامیداشت یاد شهدای مظلوم غزه برگزار شده بود، تاکید کرد: اضمحلال و شکست تمدن جاهلانه غرب از شکست رژیم صهیونیستی غاصب رقم خواهد خورد. اکنون رژیم صهیونیستی در مقابل قدرت و هیمنه فلسطین به دور خودش حصار کشیده است.


وی تصریح کرد: غزه، غزه ۲۰ سال گذشته نیست. امروز پیروزی‌های درخشان و بی‌نظیری که هرگز در تاریخ کشورهای عربی دیده نشده بود، رقم می‌خورد و ملت در تحریم فلسطین با پیروزی‌های درخشان توانسته است، این تحریم‌ها را بشکند.


برپایی نمایشگاه کتاب خراسان شمالی با ۵۰۰۰ عنوان کتاب


وی بیان کرد: به امید خداوند متعادل شاهد شکست و اضمحلال رژیم منحوس صهیونیستی خواهیم بود و با شکست آنها، شاهد شکست و فروپاشی تمدن غرب نیز خواهیم بود.


صادقی با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: مطالعه کتاب همواره عامل پیشرفت و نوآوری و درنوردیدن مرزهای علم، دانش و آگاهی بوده است. آنچه امروز با عنوان کتاب در دسترس اهل مطالعه قرار می‌گیرد حاصل رنج، تلاش و پیگیری افراد دانایی است که با پشتکار و علاقه، حاصل دانش و تجربه‌های خود را در قالب کتاب به جامعه معرفی کرده‌اند.


وی تصریح کرد: کتاب بی‌شک گنجینه بی‌بدیلی است که معرفت را به ارمغان می‌آورد و میراثی ماندگار، پدیده‌ای با شکوه و با ارزش، عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر محسوب می‌شود که نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامی بر مبنای آن شکل گرفت.


برپایی نمایشگاه کتاب خراسان شمالی با ۵۰۰۰ عنوان کتاب


در این محفل شعر، ۱۵ نفر از شاعران خراسان شمالی با خواندن اشعارشان، جنایت‌های رژیم منحوس کودکش صهیونیستی را محکوم و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.


استان خراسان شمالی ۷۶ باب کتابخانه عمومی دارد که از این تعداد ۳۳ باب روستایی و ۴۳ باب شهری است.


برپایی نمایشگاه کتاب خراسان شمالی با ۵۰۰۰ عنوان کتاب


منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز


دیدگاهتان را بنویسید