تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دز واکسن کرونا در کشور ابتلا به اومیکرون


تهران – ایرنا – گزارش تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دز واکسن کرونا و افزایش ابتلا به اومیکرون در جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد کرونا تشریح شد.


به گزارش ایرنا از پایگاه معاون اول رییس جمهور، جلسه کارگروه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر  چهارشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.


در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در کشور و تعداد بستری ها و فوتی های ناشی از کرونا ارائه کرد.


بهرام عین الهی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور و نیز میزان واکسن های تزریق شده ارائه کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۳۸ میلیون دز واکسن در کشور تزریق شده و پوشش تزریق نوبت اول واکسن در کشور ۹۱ درصد، نوبت دوم ۸۱ درصد و نوبت سوم ۳۲ درصد است.


در این جلسه همچنین وضعیت آمادگی بیمارستان ها در پیک ششم کرونا و درصد اشغال تخت های آی سی یو و تخت های بیمارستانی به تفکیک استان ها و نیز روند بستری و فوتی در گروه های سنی مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


در این نشست همچنین با توجه به روند رو به رشد ابتلا به اومیکرون در کشور، بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تأکید شد.


در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات جهت طرح در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات برای تأیید نهایی در جلسه ستاد ملی مطرح شود.
دیدگاهتان را بنویسید