تشریح تمهیدات هلال احمر برای راهپیمایی اربعین در ایران و عراق


معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تمهیدات این جمعیت برای اربعین امسال را تشریح کرد.


به گزارش ایسنا، مرتضی مرادی‌پور با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در ستاد ملی اربعین گفت: جمعیت هلال‌احمر، عضو ۱۸ گانه کمیته ستاد اربعین وزارت کشور است و بسته به این عضویت نیز، وظایفی بر عهده دارد. دو کمیته فرعی امداو نجات و در درون مرزها و بیرون از مرزها با ریاست رئیس جمعیت هلال‌احمر و دبیرکلی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر فعالیت می‌کنند. وظیفه کمیته امداد ونجات در درون مرزها، ارائه خدمات امدادی است و در بیرون از مرزها و در کشور عراق کمیته امدادونجات در حوزه امداد و نجات و سلامتی ارائه خدمات می‌دهد.


مرادی‌پور با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال‌احمر در کشور عراق و در اربعین ۱۴۰۲، افزود: بیمارستان حضرت امیر (ع) در شهر نجف اشرف، به زائران امام حسین (ع) در اربعین خدمات رایگان ارائه می‌دهند.


معاون درمان امداد و نجات سازمان امداد و نجات گفت: تلاش جمعیت هلال‌احمر است که برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران هیچ هزینه‌ای دریافت نشود، اما برای ارائه خدمات بهتر نیاز به تامین بودجه‌ای از سمت دولت‌ها، استفاده از ظرفیت‌های خیرین و یا استفاده از پوشش بیمه‌ای است.


مرادی‌پور با اشاره به این که بیمارستان امام علی (ع) در تمام روزهای سال، به ارائه خدمات می‌پردازد، گفت: بیمارستان امام علی (ع) نه تنها در مراسم پیاده‌روی اربعین که در تمام روزهای سال، به ارائه خدمات می‌پردازد، با این تفاوت که در مراسم اربعین ۱۴۰۲، تعداد متخصصان و داوطلبان بیشتری حاضر خواهند بود و امسال برخلاف سال‌های گذشته در اربعین ۱۴۰۲، عمل جراحی هم انجام می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرحواله ارزی به خارج از ایرانلینک مطالب دیگرآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن


دیدگاهتان را بنویسید