حسینی دولت سیزدهم به حمایت از محرومان توجه ویژه دارد


تهران – ایرنا – معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب بنا بر محرومیت زدایی بوده است، گفت: با همه مشکلات موجود در این ۴۳ سال به خصوص جنگ تحمیلی، کارهای بزرگی در راستای محرومیت زدایی انجام شده است‌ و دولت سیزدهم به این موضوع توجه ویژه‌ای دارد.


به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «سید محمد حسینی» در دومین همایش فرهنگ و ترویج قرض الحسنه که به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری با عنوان «قرض نیکو» برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات کمیته امداد، ترویج فرهنگ نیکوکاری برای ریشه کن کردن فقر را ضروری دانست.


حسینی با اشاره به تاکید اخیر رییس جمهوری مبنی بر رفع فقر اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با داشتن پشتوانه مردمی جامعه را به سمت رفع محرومیت هدایت می کند و گام‌های بلندی برداشته و به الگویی برای کشورهای اسلامی تبدیل شده است به طوری که در کشورهای دیگر از این الگو برای محرومیت زدایی پیروی می‌کنند.


وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بنا بر محرومیت زدایی بوده است و تشکیل جهاد سازندگی در روستاها و کمیته امداد جز نخستین دستورات امام (ره) بود، گفت: با همه مشکلات موجود در این ۴۳ سال به خصوص جنگ تحمیلی که مشکلاتی ایجاد کرد، اما کارهای بزرگی در راستای محرومیت زدایی انجام شده است‌ و البته همچنان جای کار وجود دارد و باید تلاش کرد تا فقر ریشه کن شود که دولت سیزدهم به این موضوع توجه ویژه ای دارد.


حسینی با بیان اینکه رییس‌جمهوری نیز تاکید کردند که فقر مطلق زیبنده کشور و جامعه اسلامی ما نیست، گفت: اگر چه رییس‌ جمهور به این امر توجه و تاکید دارند اما مردم هم باید در صحنه حضور داشته باشند چون هر کاری اگر پشتوانه مردمی نداشته باشد به نتیجه نمی‌رسد.


معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: مردم نشان داده‌اند احساس تعهد و مسئولیت دارند، همان طور که پیامبر در صدر اسلام پیمان اخوت ایجاد کرد تا مردم اهل ایثار باشند این تحول صدر اسلام نیز در مردم ما به دلیل باور و ایمان به قرآن رخ داده است. انقلاب اسلامی ما نیز بر خلاف روال نظام سرمایه داری، فرهنگ و روحیه جدیدی را حاکم کرد و تبیین این همه ایثار و گذشت و فداکاری در دوران انقلاب و جنگ و دفاع از حرم و تمام حوزه های مورد نیاز کشور بسیار مهم است و باید اینها گفته و تشویق شود.


وی با بیان اینکه خدمات قرض الحسنه پس از انقلاب گسترش ویژه‌ای پیدا کرد، افزود: در حال حاضر جوانان نخبه‌ای که از نبوغ زیادی برخوردارند وجود دارند اما به امکانات لازم دسترسی ندارند و این اهمیت قرض‌الحسنه را نشان می‌دهد که اگر به این جوانان کمک شود، کمک به ترویج فرهنگ قرض الحسنه شده است.


حسینی اظهار داشت: دولت هر ساله در تسهیلات بانکی منابعی را برای قرض الحسنه قرار می‌دهد اما اگر این روحیه در کل جامعه ایمانی وجود داشته باشد می‌توان کارهای بزرگی با آن انجام داد. امیدواریم این حرکت آغاز شده با استقبال خوبی همراه باشد و شاهد گسترش آن باشیم.دیدگاهتان را بنویسید