حمایت مادی و معنوی از دانشگاه ها بر اساس رتبه بندی فرهنگی اجتماعی


معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: بر اساس تاکید وزیر علوم، حمایت مادی و معنوی از دانشگاه‌ها بر اساس رتبه‌بندی فرهنگی اجتماعی آن دانشگاه‌ها خواهد بود و داده‌های این رتبه‌بندی‌ها از روی سامانه «فرنما» استخراج می‌شود.


به گزارش ایسنا، عبدالحسین کلانتری، امروز اجلاس روسای دانشگاه‌ها، ضمن تشریح سامانه فرنما و فرنامه (کارنامه فرهنگی برای دانشجویان) گفت: با راه‌اندازی سامانه فرنما هر فعالیتی که دانشگاه‌ها، تشکل‌ها و انجمن های علمی انجام دهند، ثبت می‌شود و همان لحظه در دسترس قرار می‌گیرد.


کلانتری افزود: بر اساس تاکید وزیر علوم، حمایت مادی و معنوی از دانشگاه‌ها بر اساس رتبه‌بندی فرهنگی اجتماعی آن دانشگاه‌ها خواهد بود و داده‌های این رتبه‌بندی‌ها از روی سامانه فرنما استخراج می‌شود.


وی بر افزایش تولیدات بومی در حوزه فرهنگی تاکید کرد و گفت: طی ۳ ماه گذشته ۳۰ هزار رویداد فرهنگی در سامانه فرنما ثبت شده است، این میزان حدود ۷۰ درصد عدد واقعی است زیرا همه دانشگاه‌ها فعالان خود را در این سامانه وارد نکردند.


کلانتری گفت: انعکاس این فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها روی سامانه فرنما به نوعی جهاد تبیین است و به تصویر واقعی از دانشگاه‌ها کمک می کند.


وی در ادامه به شبکه‌سازی میان کنشگران فرهنگی اشاره کرد و گفت این سامانه آغازگر این شبکه‌سازی است‌.


معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دانشجویان علاقه دارند فعالیت‌های آنها دیده شود و در این معاونت به این فعالیت‌ها ارزیابی و ضریب داده می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آبلینک مطالب دیگرروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی


دیدگاهتان را بنویسید