خرج ۱۳ میلیارد دلاری فیس بوک برای در امان ماندن


تهران-ایرنا- شرکت فیس بوک از زمان انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا بیش از ۱۳ میلیارد دلار برای ایمنی و امنیت هزینه کرده و اکنون ۴۰ هزار کارمند دارد که روی این موضوعات کار می‌کنند.


به گزارش ایسنا، سخنگوی شرکت فیس بوک اعلام کرد ۴۰ هزار کارمند ایمنی و امنیت شامل پیمانکاران بیرونی دارد که به نظارت بر محتوا می پردازند. فیس بوک اعلام کرد در اکتبر سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۵ هزار کارمند ایمنی و امنیت داشته است.


آمار جدید که هدف آن نشان دادن جدیت فیس بوک در خصوص مسائل ایمنی و امنیت است، روز سه شنبه در یک پست وبلاگ منتشر شد. این آمار پس از مجموع گزارشهای اخیر روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شده که از اسناد درزیافته استفاده کرده است تا نشان دهد فیس بوک با وجود سرمایه گذاریهای سنگین، همچنان برای مقابله با مسائل جدی نظیر اطلاعات نادرست کووید ۱۹ و قاچاق غیرقانونی انسان در کشمکش است.


این اسناد نشان داده که محققان داخلی فیس بوک اغلب مشکلات جدی در خصوص محتوای نامناسب یا رفتار کاربر در سرویسهای این شرکت شناسایی می‌کنند اما فیس بوک به طور معمول موفق نمی‌شود آنها را حل کند. این گزارشها باعث شده قانونگذاران آمریکایی خواستار تحقیقات و احتمال برگزاری جلساتی در خصوص این مسائل شوند.


پست وبلاگ فیس بوک بدون اشاره خاص به گزارشهای روزنامه وال استریت ژورنال، به برخی از این انتقادات پرداخته است. این شرکت اعلام کرد اگرچه از نظر تاریخی در برابر مسائل موجود در این پلتفرم پاسخگو بوده اما با داشتن کارمندان ایمنی و امنیتی که در فرآیند توسعه در تیمهای محصول قرار گرفته اند، تلاش کرده است در این زمینه فعالتر باشد.


فیس بوک همچنین آمار جدیدی درباره کتابخانه تبلیغات سیاسی جهانی خود منتشر کرد. این کتابخانه آرشیوی است که در آن افراد می توانند تبلیغات سیاسی جست و جو کنند که در فیس بوک یا اینستاگرام نمایش داده می‌شود. فیس بوک اعلام کرد سه میلیون نفر هر ماه از کتابخانه تبلیغات استفاده می‌کنند و این شرکت ۳.۵ میلیون درخواست تبلیغات سیاسی یا اجتماعی را در مدت شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ به دلیل عدم ارائه اطلاعات مناسب رد کرده است.


بر اساس گزارش بلومبرگ، اینستاگرام هم اعلام کرده که در حال بررسی قابلیتی برای تشویق کاربران به مشاهده محتوای سالمتر در این سرویس است. این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس هدف یکی از گزارشهای وال استریت ژورنال قرار گرفته بود و در این گزارش به تحقیقات داخلی فیس بوک اشاره شده بود که نشان می داد این شرکت مطلع است محصولش می تواند از نظر احساسی به زنان جوان آسیب بزند.دیدگاهتان را بنویسید