رشته های تحصیلی در کشور ترکیه


سوال مهمی است که هر دانشجویی در ذهنش ایجاد می شود. کشور ترکیه با توجه به پیشرفت آن در زمینه های علمی،تمامی رشته های تحصیلی را در دانشگاه های خود ارائه داده است.

در کشور ترکیه چه مدرکی می توانیم بگیریم؟

یکی از مهم ترین رشته هایی که در ترکیه امروزه قابل توجه قرار گرفته است، رشته پزشکی و پرستاری می باشد. امروزه ترکیه در علم پزشکی نسبت به دیگر کشور های آسیایی در رتبه های نخست قرار دارد.

بعد از رشته پزشکی در ترکیه می توان به رشته علوم قضایی و حقوقی اشاره کرد.

دانشگاه های کشور ترکیه با ارائه رشته حقوق توانسته است دانشجویان زیادی را از کشور های آسیایی به خود جذب کند. رشته حقوق بین الملل در ترکیه یکی از رشته های معروف و پر طرفدار می باشد که متقاضیان زیادی دارا می باشد.

حقوق

اگر علاقه مند به موضوعات حقوقی هستید به شما توصیه می کنیم، برای ادامه تحصیل حتما به کشور ترکیه مهاجرت کنید چرا که رشته حقوق جز ۱۰ رشته اول در ترکیه می باشد.

البته مدارک شغلی و حرفه ایی هم در کشور ترکیه بسیار با ارزش می باشند. که از این نوع مدارک می توان به مدرک آشپزی اشاره کرد. کلاس های آشپزی در ترکیه یکی از پر طرفدار ترین کلاس هایی می باشد که اغلب جوانان ترکیه ایی در حال کسب آن می باشند.

توریسم

امروزه با استفاده از صنعت توریسم در ترکیه،‌ جوانان ترکیه ایی توانسته اند با پخت غذا های متنوع توریست های کشورشان را به خود جذب کنند. شاید شما یکی از این آشپزان را در صفحات مجازی اینستاگرام دیده باشید.

فردی به اسم نصرت که امروزه دارای رستوران های زنجیره ایی استیک در سرتاسر جهان می باشد. او تنها با پخت استیک و تهیه کلیپ از خود در صفحات مجازی معروف شده است.
یکی دیگر از رشته های معروف و کارامدی که در ترکیه بسیار مورد نیاز می باشد، هتل داری می باشد. به علت وجود توریست های بین المللی در کشور ترکیه رشته هتل داری در این کشور بسیار پر طرفدار شده است.

شما در این رشته تمامی اصول هتل داری، شیوه رفتار با مشتری ورا می آموزید. تعداد هتل در ترکیه روز به روز در حال افزایش می باشد و همچنین کشور ترکیه بر روی صنعت توریسم خود تمرکز کرده است.

از همین رو تقاضا برای رشته ی هتل داری در ترکیه بسیار افزایش یافته است.

مهندسی عمران

یکی از رشته های تحصیلی که در ترکیه در حال پیشرفت و توسعه می باشد،‌ رشته مهندسی عمران می باشد. بعد از سال ۲۰۰۶ با رشد اقتصادی کشور ترکیه، دولت این کشور تصمیم به افزایش وسعت شهر ها و تنظیم برنامه شهری خود گرفت.

امروزه ترکیه با مشکل کمبود مسکن دچار است که نیازمند به مهندسین عمران می باشد. البته در کنار مهندسین عمران برای برنامه ریز شهری،‌ این کشور به مهندسان شهر سازی در آینده نیازمند خواهد شد.
رشته آب و فاضلاب یکی از رشته های مهمی می باشد که کشور ترکیه که امروزه و حتی در آینده به آن نیاز ضروری خواهد داشت.

چرا که با افزایش مهاجرین به این کشور و افزایش وسعت شهر ها نیازمند به آن است که بتواند سیستم فاضلاب شهری خود را در بهینه ترین حالت ممکن طراحی و یا بازسازی کند.

به طور کلی کشور ترکیه روز به روز در حال توسعه و پیشرفت اقتصادی و علمی می باشد. از همین رو اکثر رشته های تحصیلی در این کشور مورد نیاز می باشد.

شما به عنوان یک دانشجو کافی است در رشته خود ماهر شوید و اصول و مفاهیم رشته خود را به طور کاملا مفهومی فرا بگیرید. تا بتوانید به راحتی هم تحصیل خود را در ترکیه ادامه دهید و هم شغلی مناسب برای خود در این کشور پیدا کنید.

و درآخر…

ما به شما پیشنهاد میکنیم که در رشته ای که علاقه به آن دارید در ترکیه تحصیل کنید زیرا شما از کشور خود دور هستید و این برای شما شاید یک مشکل باشد و اگر در رشته ای که به آن علاقه ای ندارید در کشور ترکیه تحصیل کنی قطعا برای شما دوری سخت تر خواهد بود و غیر قابل تحمل.

علاقه داشتن به رشته ای که در آن کشور می آموزید میتواند یادگیری را برای شما ساده تر کند و کمتر درگیر غم دوری از دوستان و آشنایان و کشور خود داشته باشید.

در این زمینه شما میتوانید هر موقعی که خواستید از طریق فرم تماس یا تلف ما با ما صحبت کنید و از ما مشاوره برای تحصیل و اقامت و دیگر موارد مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه دریافت کنید.


دیدگاهتان را بنویسید