رهاسازی مجدد آب در حوضه های کرخه و مارون تا پایان سال آبی


ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: قرار است تا پایان سال آبی جاری چند نوبت دیگر رهاسازی آب در حوضه‌های سد کرخه و سد مارون انجام شود و آب به تالاب‌های هورالعظیم و شادگان برسد.


علی اکبر حسینی محراب در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان که با شرکت ویدئو کنفرانس فرمانداران در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های جدید مدیریت بحران مورد بررسی قرار گرفت و وظایف و مسئولیت‌های ستاد بحران مرور شد.


به گزارش ایسنا، وی افزود: برای مشارکت دادن سمن‌ها در مدیریت بحران‌ها نیز تبادل نظر و بررسی انجام شد.


حسینی محراب با بیان اینکه از اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خواسته شد مرکزی فعال و مدرن برای کنترل و پیش‌بینی بحران، تجهیز و آماده کند، گفت: قرار شد از هم‌اکنون سازه‌های رودخانه‌ها اگر دچار مشکل است اقدامات ترمیمی در مورد آن‌ها انجام شود و لایروبی برخی از آنها را که نیاز به لایروبی دارند نیز انجام شود.


استاندار خوزستان افزود: خوشبختانه در سال جاری آبی لطف الهی به خوبی شامل حال استان شد؛ فقط در حوضه کرخه که کمبود آب داشتیم که با همراهی مردم و کشاورزان مدیریت شد و امیدواریم مدت باقیمانده نیز به خوبی سپری شود.


وی افزود: آنچه از دست ما برای کشت تابستانه بر می‌آمد انجام دادیم و همچنین قرار است تا پایان سال آبی جاری چند نوبت دیگر رهاسازی آب در حوضه‌های سد کرخه و سد مارون انجام شود و آب به تالاب‌های هورالعظیم و شادگان برسد. 

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال


دیدگاهتان را بنویسید