روسیه با جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک قراردادهای همکاریP>به گزارش بامداد سه‌شنبه ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، امضای قراردادهای دوستی و همکاری بین روسیه و جمهوری های مردمی دونتسک و لوگانسک، دوشنبه شب و پس از به رسمیت شناختن استقلال این دو منطقه واقع در منطقه مناقشه دونباس از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صورت گرفت. 


پوتین پس از اینکه دستورهای جداگانه برای به رسمیت شناختن استقلال جمهوریهای مردمی دونتسک و لوگانسک امضا کرد، به سالن یکاترینسکی کاخ کرملین آمده و در انجا قرارداد دوستی و همکاری و کمک متقابل با جمهوری مردمی دونتسک امضا کرد.


ازطرف روسیه، ولادیمیر پوتین و از طرف جمهوری مردمی دونتسک، دنیس پوشیلین رئیس این منطقه، این سند را امضا کردند.


رئیس جمهور روسیه، قرارداد دوستی، همکاری و کمک متقابل روسیه با جمهوری مردمی لوگانسک را با لئونید پاسچنیک رئیس این منطقه امضا کرد.


در پایان آیین امضای این قراردادها، پوتین با پوشلین و پاسچنیک درباره وضعیت مناطق دونتسک و لوگانسک گفت و گو کرد.


رئیس جمهور روسیه در سال ۲۰۰۸ پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های خودخوانده آبخازیا و اوستیای جنوبی از گرجستان، با سران این مناطق قرارداد دوستی و همکاری امضا کرد و با این مناطق روابط دیپلماتیک برقرار کرده و در ان پایگاه های نظامی برای دفاع دربرابر تهدید خارجی تاسیس کرده و نیروی نظامی مستقر کرد.


هفته گذشته دومای روسیه با ارسال درخواستی از پوتین خواست تا استقلال جدایی طلبان «دون‌باس» از اوکراین را به رسمیت بشناسد.


منطقه دونباس در شرق اوکراین از مناطق دونتسک و لوگانسک و نیز چند منطقه روس نشین دیگر تشکیل شده و این دو استان در سال ۲۰۱۴ پس از تغییر حکومت در اوکراین به طور یکجانبه از کی یف اعلام استقلال کردند.دیدگاهتان را بنویسید