سازمان ملل بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اوکراین را ترک کرده


نیویورک- ایرنا- سازمان ملل متحد اعلام کرد؛ از زمان آغاز جنگ در اوکراین تا امروز بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از اوکراینی‌ها کشور خود را ترک کرده اند.


بر اساس گزارش آژانس پناهجویان سازمان ملل، تا امروز، بیش از دو میلیون و  ۳۰۰ هزار نفر از اوکراینی ها کشور خود را ترک کرده اند و یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر دیگر نیز در داخل این کشور آواره شده اند.


استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: در زمان حاضر سه امر بسیار اهمیت دارد. باید از غیر نظامیان محافظت شود، انتقال امن کمک های بشردوستانه لازم است و ما باید یک سیستم برای ارتباط مداوم با طرف های درگیر داشته باشیم.


 وی تصریح کرد: برنامه جهانی غذا اعلام کرده است که عمیقاً نگران تأثیر درگیری ها بر امنیت غذایی اوکراین و کاهش توانایی خانواده ها در مناطق درگیری برای تامین غذای خود است.


به گفته وی، صندوق کودکان سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است  که در زمان حاضر بیش از یک میلیون کودک از اوکراین فرار کرده اند.گفت وگوی دبیرکل سازمان ملل و رژیم صهیونیستی


دوجاریک درباره گفت وگوی امروز آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفت: آنها در مورد تلاش های دیپلماتیک جاری برای پایان درگیری در اوکراین و کمک های بشردوستانه به مردم داخل اوکراین گفت وگو و توافق کردند که ارتباط خود را حفظ کنند.


به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفندماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40


دیدگاهتان را بنویسید