صدور روادید رایگان گردشگران خارجی در زمان جام جهانی منتظر تصویب


تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: پیشنهاد صدور روادید رایگان برای گردشگران از مبدا قطر در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی و امکان چند بار ورود و اقامت ۲۰ روزه در ایران، به هیأت دولت رفته است و منتظر تصمیم هیأت وزیران هستیم.


به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امورخارجه، لیلا اژدری روز دوشنبه- ۲۲ فروردین ۱۴۰۱- در اصلاح مصاحبه انجام شده روز گذشته با خبرگزاری‌ها درباره صدور روادید ایران در بازه زمانی جام جهانی گفت: پیشنهاد تسهیل صدور روادید رایگان برای گردشگران از مبدا قطر به ایران را به وزارت امور خارجه داده بودیم که خوشبختانه با موافقت این نهاد برای صدور روادید رایگان در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی قطر و امکان چند بار ورود و اقامت ۲۰ روزه، این پیشنهاد به هیأت دولت رفته است و منتظر تصمیم هیأت وزیران هستیم.


وی با اشاره به لزوم استفاده هرچه بهتر از فرصت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر به‌منظور رونق و توسعه صنعت گردشگری، اظهار داشت: این موضوع از مدت‌ها پیش در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و یکی از مهمترین درخواست‌های فعالان و ذی‌نفعان حوزه گردشگری نیز به شمارمی‌رود. از این رو این موضوع را پیگیری کردیم و خوشبختانه وزارت امور خارجه با صدور رایگان روادید در بازه زمانی دو ماهه (زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی) موافقت کرده است. این موضوع البته باید به تایید هیئت دولت برسد تا ضمانت اجرایی داشته باشد.


اژدری گفت: در صورت موافقت و تصویب هیئت دولت، گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا در زمان برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی به قطر سفر می‌کنند، می‌توانند با ثبت درخواست خود در سامانه وزارت امور خارجه کشورمان، تقاضای سفر به ایران را از مبدا قطر ثبت و ویزای رایگان دریافت کنند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40


دیدگاهتان را بنویسید