صلیب سرخ درباره محدود شدن دسترسی مردم یمن به مواد غذایی هشدار


تهران- ایرنا- کمیته بین المللی صلیب سرخ در بیانیه‌ای هشدار داد که به دلیل کمبود منابع مالی، دسترسی به مواد غذایی برای مردم یمن محدود شده‌ است.


به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیته بین المللی صلیب سرخ هشدار داده است که دسترسی به نیازهای اولیه مانند مراقبت‌های بهداشتی در بسیاری از مناطق یمن به طور جدی محدود شده است.


این کمیته در بیانیه‌ای که امروز منتشر کرده، آورده است: علت محدود شدن دسترسی به نیازهای اولیه مردم یمن، کاهش کمک‌ها به دلیل کمبود منابع مالی است.


بر اساس این گزارش، با تشدید درگیری‌ها در اوکراین، این احتمال وجود دارد که قیمت مواد غذایی به ویژه غلات افزایش یابد که احتمالاً تامین غذای کافی برای خانواده‌های یمنی را دشوارتر می‌کند.


در همین رابطه «پیتر ماوریر» رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: حتی در شرایطی که توجه جهانی معطوف به سایر بحران‌ها مانند بحران اوکراین شده است، جهان نباید مردم یمن که در رنج هستند را رها کند.


وی افزود: تنها تلاش‌های سیاسی می‌تواند این وضعیت بد انسانی (در یمن) را حل کند، زیرا انتظار نمی‌رود که سازمان‌های بشردوستانه نیازهای میلیون‌ها نفر را برآورده و از اقتصاد کشور حمایت و از فروپاشی آن جلوگیری کنند.


سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ضمن ابراز ناامیدی نسبت به کمک مالی اهداکنندگان به یمن، اعلام کرده بود که تنها یک سوم مبلغ مورد انتظار تأمین شده است.


عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40


دیدگاهتان را بنویسید