مرحبا نباید برای پلتفرم های داخلی رمزارزها محدودیت ایجاد کرد


سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت پلتفرم های داخلی تبادل رمز ارز گفت که ما نباید محدودیت ایجاد کرده و جلوی تبادل ارزهای دیجیتال را در پلتفرم های داخلی بگیریم. 


غلامرضا مرحبا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، با اشاره به ضرورت قانون گذاری درحوزه رمز ارز و ساماندهی پلتفرم های داخلی تبادل آن، بیان کرد: ساماندهی و استفاده از ظرفیت پلتفرم های داخلی جهت تبادل رمز ارز یک امر اجتناب ناپذیر است و کسی با آن مخالفتی ندارد. اما باید به این نکته توجه کرد که ساماندهی و قانون گذاری در  حوزه رمز ارزها به معنای محدود سازی و سوق دادن کاربرها به سمت پلتفرم های خارجی نیست.


وی در ادامه اظهار کرد: پلتفرم های داخلی تبادل رمز ارز از ظرفیت خوبی برخوردار بوده و باید از آن حمایت صورت گیرد. ما نباید محدودیت ایجاد کرده و جلوی تبادل ارزهای دیجیتال را در پلتفرم های داخلی بگیریم. مجلس به دنبال قانونی گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است و مقرر شده تا مجموعه تلاش های صورت گرفته در این حوزه در مجلس با دولت ادغام شود.


سخنکوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: رمزارزها به خاطر ماهیتی که دارند و در فضای غیرواقعی تولید و استفاده می شوند،ممکن است برای سرمایه گذاران در این حوزه مشکلاتی ایجاد کند. ضروری است که در این حوزه قانون گذاری داشته باشیم. افرادی که می خواهند وارد فضای رمز ارزها شده و تبادلات خود را انجام دهد و پلتفرم ها و بخش هایی که در این زمینه فعالیت دارند اگر بدانند که قانون پشت آنان است و از آنان حمایت می کند قطعا با دلگرمی بیشتری در این مسیر حرکت خواهند کرد.


وی در ادامه تاکید کرد: باید هرچه سریع تر به سمت قانون گذاری در حوزه رمزارزها حرکت کنیم. مجلس نیز تصمیم گرفته این قانون صرفا به صورت یک طرح از سوی مجلس نوشته نشود بلکه با همکاری تمام دستگاه هایی که در حوزه رمزارزها فعال هستند نظیر بانک مرکزی،وزارت اقتصادی، وزارت صمت و وزارت ارتباطات این قانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال صورت گیرد. با یک نگاه بین دستگاهی در تلاش هستیم تا قانون جامعی در این حوزه نوشته شود تا فعالیت ها در این حوزه قانون مند شود.


مرحبا افزود: ما با هرگونه محدودیت در این حوزه مخالف هستیم و به عقیده ما باید در یک فضای شفاف و قانون مند حرکت کنیم. قطعا کاربران و پلتفرم ها و سایر بخش های فعال در این حوزه نیز از وجود قانون در حوزه رمزارزها استقبال خواهند کرد.دیدگاهتان را بنویسید