مردم حتما ۲ دز واکسن را تزریق کنند ساده انگاری نشود


تهران – ایرنا – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تقاضای ما از مردم این است که حتما ۲ دز واکسن را تزریق کنند و نباید ساده انگاری شود.


به گزارش ایرنا از وبدا، بهرام عین اللهی روز سه شنبه در حاشیه اجلاس مجازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: نزدیک به ۲ سال بود که مردم در فشار و محدودیت‌های کرونایی بودند اما اکنون با عنایت به حجم گسترده واکسیناسیون در کشور، حاشیه امنی ایجاد شده است اما نباید ساده انگاری شود.


وی ادامه داد: مهمترین مساله در کنار تکمیل واکسیناسیون، استفاده از ماسک است؛ ماسک به راحتی از ابتلا به سویه امیکرون جلوگیری می‌کند.


عین اللهی اظهار داشت: امسال با تمهیداتی که دولت مردمی انجام داده، برای مسافرت لازم است از سامانه «ایران من» استفاده شود. در هتل‌ها و پروازهای هواپیمایی این امر به خوبی دیده شده و البته یک سری اشکالات وجود دارد که وزارت کشور حل خواهد کرد. هدف این است که وقتی مردم به گردش، تفریح یا مسافرت می‌روند، خیالشان راحت باشد که آلودگی از افراد دیگر به آنها سرایت نمی‌کند.


وزیر بهداشت تصریح کرد: تقاضای ما از مردم این است که اگر روند واکسیناسیون خود را کامل نکردند حتما در فرصت باقی مانده آن را انجام دهند. توصیه ما این است که حتما ۲ دز واکسن را تزریق کرده باشند تا امنیت و آسایش برای همه تامین شود، باید همگی بهم کمک کنیم تا در این کارزار پیروز خارج شویم.


عین اللهی اضافه کرد: هر فردی که واکسن تزریق می‌کند، به صورت اتوماتیک کدملی او در سامانه «سیب» ثبت می‌شود و نیازی نیست که در سامانه دیگر اطلاعاتی ثبت کند. سامانه سیب با سامانه ایران من متصل شده و به محض اینکه کد ملی فرد استعلام شود، تزریق یا عدم تزریق واکسن توسط فرد، مشخص می‌شود.


با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از مردم واکسن تزریق کرده و شرایط بهتری حاکم است بنابراین محدودیت‌های سابق در رنگ‌بندی‌ها اعمال نمی‌شود


وزیر بهداشت یادآور شد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از مردم واکسن تزریق کرده و شرایط بهتری حاکم است بنابراین محدودیت‌های سابق در رنگ‌بندی‌ها اعمال نمی‌شود.


وی خاطرنشان کرد: این محدودیت‌ها برای افرادی است که واکسن تزریق نکرده‌اند و شرط واکسن برای رانندگان خودروهای عمومی و شخصی در سفرهای نوروزی نیز برقرار است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40


دیدگاهتان را بنویسید