مهلت ۲ ماهه صادرکنندگان برای استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی


تهران- ایرنا- سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: صادرکنندگان مشمول تعلیق تعقیب قضایی ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی که تاکنون موفق به ایفای تعهدات ارزی نشده‌اند، تا پایان امسال فرصت دارند تا به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، اقدام لازم را انجام دهند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از اتاق بازرگانی ایران، «محمود اسکندری» به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ابلاغ کرده است که صادرکنندگان مشمول بازگشت ارز صادراتی تا پایان سال جاری مهلت دارند تا به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر اقدام کنند.
در این ابلاغیه آمده است: صادرکنندگان مشمول تعلیق تعقیب قضایی ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات که تاکنون موفق به ایفای تعهدات ارزی نشده اند، پس از مراجعه به بازپرس ذیربط و دریافت نامه تعلیق تعقیب قضایی تا پایان سال فرصت دارند تا به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، مدارک لازم را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.
این ابلاغیه می‌افزاید: صادرکنندگان مشمول این ابلاغیه باید تعهدنامه محضری واردکننده واجد ارز، مدرک احراز ارز واردکننده، درخواست صادرکننده، فایل اکسل کوتاژهای صادراتی مصرف نشده سال ۱۳۹۷ و نامه بازپرس را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.
اسکندری در این نامه تاکید کرد: رفع تعلیق کارت‌های بازرگانی این گروه، مستلزم دستور قضایی و همچنین احراز ارز حاصل از صادرات در کمیته موضوع بند ۲ بسته سیاستی به منظور انجام واردات از محل صادرات خود خواهد بود.


تهران – ایرنا- بانک مرکزی تصمیمات جدیدی برای تسهیل بازگشت ارزهای صادراتی اتخاذ کرد.دیدگاهتان را بنویسید