هموار شدن مسیر توسعه ی اقتصاد دیجیتال در آذربایجان شرقی


ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که فناوری از نیازهای اصلی جوامع بشری است، گفت: آغاز نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران (نجما) در آذربایجان شرقی مسیر توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال را هموار خواهد کرد.


عابدین خرّم روز شنبه، هشتم مهرماه در آیین بهره برداری از مرحله نخست نهضت جهادی توسعه شبکه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران «نجما» در استان، اظهار کرد: امروزه اینترنت و فضای مسئله‌ای بسیار مهم است که اطلاعاتی با حجم بالایی را دربردارد که زندگی اجتماعی اداری و شخصی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.


به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: ارتباطات و فناوری در تمامی ابعاد زندگی ما نفوذ کرده است و هر کشوری که در آن اقتصاد دیجیتال مبنای توسعه باشد، آن منطقه از نظر اقتصادی بسیار توسعه یافته است.


وی افزود: نباید از کاروان توسعه و فناوری عقب بمانیم و به همین دلیل باید اهتمام ویژه‌ای به طرح فیبر نوری داشته باشیم زیرا نقش اساسی در ارتقاء خدمات سرعت، اطمینان و امنیت و … دارد.


خرّم بیان کرد: فیبر نوری زمینه‌ای بستری سخت افزاری دارد ولی با این حال شتاب‌ دهنده‌ای برای فعالیت‌ها و بستر نرم افزاری محسوب می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمرونالدو زدگی حاد یا حادترین رونالدو مسئله این است؟
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی


دیدگاهتان را بنویسید