هیئت رئیسه مجلس به موضوع تغییر گزارش کمیسیون تلفیق ورود کند بودجه


تهران-ایرنا- عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از هیئت رئیسه خواست به موضوع تغییر گزارش کمیسیون تلفیق درمورد لایحه بودجه ورود کرده و بودجه بنیاد شهید را به طور کامل اختصاص دهد.


علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با انتقاد از تغییر گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه گفت: کمیسیون تلفیق مقرر کرد که چهل هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید برای حل مشکلات ایثارگران و پرداخت معوقات آنها اختصاص یابد.


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : این بودجه برای پرداخت معوقات ایثارگران و بهبود کیفیت مراقبت های پزشکی آنها اختصاص داده شده بود که متاسفانه در گزارش نهایی کمیسیون تلفیق به ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.


وی از هیئت رئیسه مجلس خواست این موضوع را به صورت جدی بررسی کرده و بودجه ۴۰ هزار میلیاردی را به صورت کامل به بنیاد شهید اختصاص دهد تا بار کوچک از دوش ایثارگران برداشته شود.


به گزارش ایرنا، در حالیکه که در خبرها آمد در کمیسیون تلفیق سهم بنیاد شهید از فروش سهام ۴۰ هزار میلیارد تومان تصویب شده بود و طبق گفته اعضای کمیسیون  به دلیل همین افزایش مبلغ فروش سهام در بودجه از ۹۰ هزار میلیارد به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که در نسخه چاپی ۲۱ بهمن کمیسیون تلفیق نیز همین اعداد و ارقام چاپ گردید در کمال تعجب و در اقدامی خارج از قاعده، در نسخه جدیدی که دیروز و بدون تصویب اعضای کمیسیون تلفیق برای ارائه به صحن علنی آماده شده سهم خانواده ایثار به نصف مبلغ قبلی و ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.دیدگاهتان را بنویسید