وزاری راه و کشاورزی تفاهمنامه تسهیل واردات کالاهای اساسی امضا


تهران- ایرنا- تفاهمنامه همکاری مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی با هدف تسهیل در واردات کالاهای اساسی به امضای وزرای این دو وزارتخانه رسید.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، نشست امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی با هدف تسهیل در واردات کالاهای اساسی به کشور، در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.


وزیر راه و شهرسازی در این نشست با تاکید بر ظرفیت‌های بالای کشور در حوزه حمل و نقل به‌ویژه در بخش‌های دریایی و ریلی، بر لزوم بهره‌برداری بهینه و موثر از سامانه حمل و نقل برای تامین کالاهای اساسی از کشورهای مبدا و تولیدکننده آنها و واردات کالاها و توزیع متوازن آن در کشور تاکید کرد.


«رستم قاسمی» گفت: به عنوان مثال در زمینه مبادلات کالاهای اساسی با روسیه، ما این امکان را داریم که کالا را از روسیه به بندر شهید رجایی بیاوریم و بدون نیاز به تخلیه، به‌طور مستقیم به سمت بندر چابهار در جنوب کشور منتقل کنیم. این مساله در مورد دیگر بنادر هم صادق است و باید از چنین ظرفیتی بیشترین استفاده را برد.


«سید جواد ساداتی‌نژاد» وزیر جهاد کشاورزی هم در این جلسه با استقبال از اهتمام وزارت راه و شهرسازی برای فراهم کردن زمینه‌ برای تسهیل و تسریع در واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از قبیل گندم، روغن، جو، ذرت، سویا، برنج و شکر، اولویت شبکه حمل و نقلی مد نظر وزارتخانه متبوعش را شبکه ریلی و سپس جاده‌ای عنوان کرد.


در این نشست و پس از بحث و تبادل نظر درباره بندهای متن پیش‌نویس، تفاهم‌نامه برای اجرا به امضای وزرای راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی رسید.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40


دیدگاهتان را بنویسید