پنتاگون ارتش روسیه به کی یف نزدیک تر شده است


تهران – ایرنا- سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه در جریان یک جلسه توجیهی گفت: ارتش روسیه در اطراف شهر کی یف پایتخت اوکراین هستند و ما شاهد حرکت آن‌ها برای ورود به شهر هستیم.


به گزارش ایرنا از تارنمای خبری شبکه سی ان ان، جان کربی، گفت: نیروهای روسی در تلاش هستند تا به کی یف نزدیک‌تر شوند، اما همچنان خارج از مرکز شهر هستند.


کربی در جریان یک جلسه توجیهی روز دوشنبه در مقر پنتاگون گفت: بر اساس ارزیابی کنونی ما آنها هنوز خارج از شهر هستند، ولی مشخصا می دانیم هدفشان رسیدن به مرکز پایتخت اوکراین است.»


به گزارش سی ان ان، کربی افزود: اوکراینی‌ها به طور موثر در اطراف کیف در حال مقاومتند. خصوصا حرکت روس ها به سمت جنوب را سخت کرده‌اند.


سخنگوی پنتاگون با اشاره به تصاویر ماهواره‌ای مشاهده شده از حرکت کاروان روسی به سمت کی یف گفت:  به نظر می‌رسد که تنها بخشی از آنها در حال ادامه حرکت به سوی پایتخت هستند.


همچنین وزارت کشور اوکراین اعلام کرد که در حمله موشکی اوایل امروز ارتش روسیه به بخش های واسیلکیف، بیلا تسرکوا و کالینوفکا در شهر  کی یف، یک خوابگاه و دو ساختمان مسکونی پنج طبقه را ویران شده است.دیدگاهتان را بنویسید