پنتاگون روسیه تاکنون بیش از ۴۰۰ موشک به اوکراین شلیک کرده است


نیویورک – ایرنا- یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد تاکنون روسیه بیش از ۴۰۰ موشک به سمت اوکراین شلیک کرده است


رسانه های آمریکایی به نقل از این مقام آمریکایی اعلام کردند طبق اطلاعات آمریکا، روسیه تا امروز(سه شنبه) بیش از ۴۰۰ موشک به سمت اوکراین شلیک کرده است.


این مقام وزارت دفاع آمریکا که از آغاز جنگ در اوکراین، روزانه با خبرنگاران آمریکایی نشست خبری دارد اما نام او  بیان نمی شود، روز سه شنبه به وقت محلی  افزود تعدادی از سیستم های دفاع موشکی اوکراین همچنان فعال و عملیاتی هستند و مورد حمله واقع نشده اند.

این مقام آمریکایی همچنین اعلام کرد روسیه هنوز نتوانسته است برتری هوایی خود را بدست آورد و در برخی از مناطق اوکراین نیروهای روسیه توانسته است این برتری را حفظ کنند.


وزارت دفاع روسیه در ششمین روز عملیات نظامی در اوکراین از نابودی ۱۳۲۵ مرکز و انواع زیرساخت های نظامی اوکراین خبر داده  و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین هم اعلام کرده است که همه شهرهای بزرگ این کشور در محاصره نیروهای روسیه قرار دارند.


ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه/۲ اسفندماه با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه/۵ اسفند ماه در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.


بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید