پیش بینی ارائه سبد معیشتی برای مددجویان در صورت حذف ارز ترجیحی


تهران – ایرنا – عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: مستمری مددجویان کمیته امداد بر اساس تداوم ارز ترجیحی در نظر گرفته شده و در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، سبد معیشتی به مددجویان و نیازمندان ارائه می‌شود.


محمد رشیدی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به پایان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق مجلس افزود: وضعیت اقتصادی باعث شده که مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در شرایط نامناسبی قرار گیرند و آنچه را که دریافت می‌کنند، کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد.


وی ادامه داد: سال گذشته مستمری مددجویان، رشد ۶۷ درصدی داشت که در سال جاری نیز انتظار نمایندگان، جبران بخشی از هزینه‌های زندگی مددجویان در قالب مستمری است.


رشیدی تصریح کرد: به همین منظور، ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مستمری خانواده‌های تحت حمایت در نظر گرفته شده که در مورد میزان پرداخت ماهانه باید تصمیم‌گیری شود.


عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون برنامه‌های خوبی را در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای مددجویان در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: تورم موجود در جامعه، زندگی را برای مددجویان نهادهای حمایتی سخت کرده است بنابراین مجلس در نظر دارد برای جلوگیری از آسیب به اقشار ضعیف، سبد معیشتی برقرار کند.


نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سال گذشته هزینه قبوض آب، برق و گاز مددجویان رایگان شد و امسال نیز این مساله مورد توجه قرار گرفته و در کمیسیون تلفیق، تصویب شده است.
دیدگاهتان را بنویسید