کرملین به کاهش تنش ها با اروپا پس از دیدار پوتین و مکرون امیدوار


مسکو – ایرنا – سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که به کاهش تنش ها در قاره اروپا پس از دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و امانوئل مکرون همتای فرانسوی وی امیدوار نیست.


به گزارش ایرنا از تاس،  دیمیتری پسکوف روز دوشنبه در جمع رسانه ها گفت که انتظار تغییر مثبت در وضعیت پیرامون اوکراین پس از مذاکرات روسای جمهوری روسیه و فرانسه که قرار است امروز برگزار شود، ندارد.


«امانوئل مکرون» امروز (دوشنبه) برای گفت‌وگو با «ولادیمیر پوتین» به مسکو می‌رود. مقصد بعدی وی “کی‌یف” است. این دیدارها در فضایی صورت می گیرد که برخی آن را سایه جنگ در اروپای شرقی و برخی دیگر آن را محدود به تنش‌های لفظی می‌دانند.


 سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: بدیهی است که وضعیت دشوارترین از این است که بتوان انتظار پیشرفت و تغییر اساسی را در یک دیدار داشت.   


 وی افزود:  می دانیم مکرون با ایده های مشخصی برای راههای احتمالی کاهش تنش ها در اروپا به مسکو می آید و این ایده ها را در دیدار با پوتین مطرح خواهد کرد.   


هفته‌هاست که کشورهای غربی و کی‌یف ادعاهایی درباره «تهاجم» احتمالی روسیه به اوکراین منتشر می کنند. مسکو این ادعاها را «پوچ و بی‌اساس» خوانده و از آن به عنوان ترفندی برای تشدید تنش‌ها یاد کرده است.


رئیس جمهوری فرانسه دو هفته پیش در نخستین واکنش به بالاگرفتن تنش در مساله اوکراین گفته بود: هنوز برای اقدام دیپلماتیک فضا وجود دارد و وی در روزهای آینده طرحی را برای «کاهش تنش» با مسکو ارائه خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید