گوشت قرمز با قیمت های مصوب در میادین میوه و تره بار عرضه می شود


تهران- ایرنا- بررسی‌های میدانی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد اکنون عرضه لاشه گوشت قرمز گوسفندی گرم با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و گوساله با قیمت ۱۴۰ هزار تومان در میادین میوه و تره بار تهران انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند در میادین گوشت مورد نیاز خود را با نرخ‌های تنظیم بازاری تهیه کنند.


به گزارش ایرنا، دولت سیزدهم در ابتدای اسفندماه برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی قیمت‌های مصوب تنظیم بازاری را برای گوشت گوساله لاشه با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان، گوشت گوساله گرم بسته بندی تنظیم بازار درجه یک هر کیلوگرم ۱۴۰ هزار تومان، گوشت گوساله چرخ کرده تنظیم بازاری درجه یک هر کیلوگرم ۱۲۰ هزارتومان، گوشت گوساله بسته بندی هر کیلوگرم ۱۲۰ هزار تومان و گوشت گوسفندی گرم لاشه با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره اعلام کرد.


همچنین بر اساس این مصوبه مقرر شد گوشت گوساله مخلوط با قیمت هر کیلوگرم ۹۹ هزارو ۸۰۰ تومان و گوشت بره مخلوط با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۵ هزارتومان توسط سامانه «بازرگام» به صورت هوشمند زیر قیمت مصوب تنظیم بازار و به صورت رایگان درب منازل به فروش برسد.


با این حال برخی مدعی هستند که مصوبه تنظیم بازار گوشت گرم دولت روی کاغذ مانده و هنوز عملیاتی نشده است. طبق این مصوبه قرار بود گوشت گرم گوساله به صورت مستقیم به مصرف‌کنندگان با قیمت هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان عرضه شود.


البته گرانی گوشت قرمز در بازار در حالی رخ می دهد که برخی مسوولان این بخش از مازاد جمعیت دامی و رکورد کاهش مصرف این محصول خبر می‌دهند؛ بنابراین انتظار می‌رود قیمت این محصولات در بازار کاهش یابد، اما همچنان شاهد گرانی محصولات پروتئینی در کشور هستیم.


بنابراین با وجود تلاش‌های دولت برای تنظیم بازار گوشت قرمز، همچنان مافیای گوشت و حضور عده‌ای دلال و سودجو با در دست گرفتن بازار همچنان تعادل را به هم ریخته‌اند تا این مسائل بهانه‌ای برای افزایش واردات گوشت قرمز و ممنوعیت صادرات مازاد دام زنده شود که دولت برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در نظر گرفته است.


گوشت قرمز با قیمت‌های مصوب در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوددیدگاهتان را بنویسید