۴۸ ساعت بحرانی در سرخس در پی طوفان شدید


ایسنا/خراسان رضوی فرماندار شهرستان سرخس گفت: متأسفانه شهرستان سرخس طی ۴۸ ساعت گذشته به دلیل وقوع طوفان شدید شرایط بسیار بحرانی داشته است.


حسن نوری‌ زاده در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه در جاده گنبدلی به سرخس بدترین وضعیت را داشتیم، خاطرنشان کرد: به دلیل وقوع باد و طوفان بسیار شدید برای یک خودروی سواری که همراه با خانواده بود مشکل ایجاد شد که بلافاصله تدابیر و اقدامات لازم نیز اتخاذ شد.


وی با اشاره به اینکه برای اخذ تدابیر لازم و کمک شخصاً در منطقه حضور داشتم، عنوان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته وضعیت بسیار نامطلوبی داشتیم.


فرماندار شهرستان سرخس افزود: اکنون شرایط جوی تا حدودی آرام شده است، متأسفانه در بسیاری مواقع وقوع باد و طوفان و ریزگردها مشکلات جدی را برای شهروندان سرخس ایجاد می‌کند.


وی با بیان اینکه چنانچه این شرایط تداوم یابد مشکلات بیشتری خواهیم داشت، افزود: در موضوع ریزگردها با پهنه ۱۳۰ هزار هکتاری درگیر هستیم و این مشکلی نیست که در یک یا دو روز حل شود.


نوری زاده با اعلام اینکه سرخس در طول سال‌های گذشته با تغییر اقلیم مواجه شده و باید فکری اساسی برای مقابله با ریزگردهای این منطقه کرد، بیان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته به طور مداوم درگیر طوفان شدید بودیم.


وی با اشاره به اینکه برای حفظ امنیت شهروندان به مدت ۲ ساعت مجبور به مسدود کردن جاده گنبدلی به سرخس شدیم، از کنسل شدن دو رام قطار مسافربری خبر داد و افزود: اگر قطارها در بین مسیر دچار مشکل می‌شدند علاوه بر اینکه با وضعیت بسیار بدتری مواجه می‌شدیم، کمک‌رسانی عملاً امکان‌پذیر نبود.


فرماندار شهرستان سرخس با بیان اینکه بیشترین تأثیر گرد و خاک بر روی مردم است، بیان کرد: چون مدارس در فصل تعطیلی قرار دارند وضعیت بهتری داشتیم و بار روانی کمتری بر روی مردم بود.


وی افزود: خوشبختانه طی ۴۸ ساعت گذشته بر خلاف ماه‌های اخیر که تصادفات منجر به فوت داشتیم حادثه خاصی گزارش نشد، هرچند جاده مسدود بود اما در صورت ضرورت با کمک نیروهای راهداری، پلیس راهور و نیروهای خدمات رسان به خودروها خدمات‌رسانی می‌شد.


نوری زاده با اشاره به اینکه طی این مدت مراجعات خاصی به مراکز درمانی نداشتیم، گفت: باید فکری اساسی برای این پدیده در شهرستان سرخس اندیشیده شود.


وی اظهار کرد: هرچند طوفان تاکنون خسارتی نداشته اما مردم داخل شهر و روستاهای اطراف از ریزگردها اذیت می‌شوند، اما از حدود یک ساعت قبل با توجه به کاهش سرعت باد، شرایط بهتری داریم.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب


دیدگاهتان را بنویسید